26 Mart 2014 Çarşamba

Russell Crowe gitti, Çinliler geldi

Fethiye, Çinli film yapım şirketinin üstlendiği ‘Love, But Not Love' adlı filmin çekimlerine ev sahipliği yapacak.

Oscar ödüllü Avustralyalı aktör Russell Crowe'un yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği 'The Water Diviner' filminin final çekimlerine ev sahipliği yapan Fethiye, bu kez Çinli yapım şirketi tarafından film platosu olarak kullanılacak. Çinli yapım şirketi Beijing Sky-River Wander Film-Video Culture tarafından çekilecek 'Love, But Not Love'un çekimleri, eylül ayında başlayacak.
Çinli kadın yazar Hu Bo'nun daha önce dizi olarak çekilen 'Love, But Not Love' adlı aşk romanından sinemaya uyarlanan filmin, Çinlilerin tüm dikkatini Türkiye ve Fethiye'ye çekmesi bekleniyor.
Filmin çekimleri, Fethiye'den başlayıp Antalya'ya uzanan 509 kilometrelik tarihi ve doğan güzellikleriyle ünlü Likya Yolu'nda yapılacak ve Fethiye'de devam edecek. Senarist Wang Xuan, yardımcı yapımcı ve yardımcı senarist Chi Zhi Hong, oyuncu ve yardımcı senarist Hu Ming Wu, filmin çekileceği Likya Yolu'nda incelemelerde bulundu.

Yapım ekibi, Toroslar Doğa Sporları Kulübü'nün yol göstericiliğinde ilçedeki tarihi ve turistik alanları da gezdi. Babadağ'ın eteklerinden Ölüdeniz'i izledikten sonra Kayaköy'e gelen ekip, Gemile Koyu'nu ziyaret etti.

Amintas Kaya Mezarları ve Çalış Plajı'nda çekim yapılabilecek alanları inceleyen ekip, bu sırada fotoğraf çekti.
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Pekin Kültür ve Tanıtma Müşavirliği'nin destek verdiği filmin yapımcılarından Levent Uluçer, ilk defa bir Çin filminin Türkiye'de çekileceğini söyledi.

kaynak: haber7.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi bizimle paylaşın