17 Ekim 2013 Perşembe

Ödülü sivri diliyle aldı

ÜNLÜ Alman komedyen Carolin Kebekus, Köln’de düzenlenen Comedy Ödülleri Töreninde en iyi kadın komedi sanatçısı seçildi. RTL kanalındaki şovuyla milyonları güldüren genç sanatçı, özellikle sivri dilli eleştirileriyle dikkati çekiyor.

Törende ikinci televizyon kanalı ZDF’de yayınlanan politik komedi programı Heute Show’dan tanınan Olaf Schubert de en iyi erkek komedi sanatçısı dalında ödül aldı.

Bastian Pastewka ise  Sat 1 kanalında yayınlanan “Pastewka” adlı programındaki performansıyla ödüle değer bulundu. Mario Barth en iyi “life” (canlı) komedi programı sunucusu, sinema sanatçısı Til Schweiger ise “Sinemada en komik oyuncu” ve  ünlü sunucu Stefan Raab da,  en iyi komedi etkinliği moderatörü ödüllerini aldılar.

Öte yandan “Prestij” ödülüne layık görülen Dschungelcamp’in (Survivor’un Almanya versiyonu) sunucuları Sonja Zietlow ve  Daniel Hartwich bu ödülü geri çevirdiler.

İkili, gerekçe olarak geçen yıl vefat eden Alman komedi efsanesi Dirk Bach’a komedi sanatına katkılarından dolayı ödül verilmemesini gösterdi En iyi kadın komedyen seçilen Kebekus, geçen ay komedi içerikli bir klibinin yayından kaldırılmasıyla da gündeme gelmişti.

Alman üçüncü TV kanalı WDR, Kebekus’un Hıristiyanlığa yönelik eleştirilerin yer aldığı bir klibini yayından kaldırmıştı. Bunun üzerine Almanya’da sanat özgürlüğü ve dini değerlerin dokunulmazlığı konusu yeniden tartışmaya açılmıştı.

Adnan AKYÜZ / KÖLN
kaynak: hurriyet.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi bizimle paylaşın